Postup adopce

Postup adopce kočky

Pokud nevíte, jak postupovat když si chcete adoptovat kočičku, připravili jsme jednoduchý návod, který Vám snad odpoví na všechny otázky, které před adopcí často vyvstanou.

Vše to většinou začne tím, že se rozhodnete rozšířit smečku nebo se jednoduše na první pohled zamilujete do jedné z našich kočiček. Pak už Vám nezbývá než splnit následující kroky:

  1. Zhodnotit si, zdali je současná životní situace a plány do budoucna v souladu s pořízením mazlíčka a zda souhlasíte s podmínkami adopce.
  2. Pokud ano, vyplnit Adopční dotazník.
  3. My se Vám pak během pár dní ozveme, abychom se dohodli na termínu osobní návštěvy u nás v depozitu, kde se budete moci s kočičkou seznámit. Bez seznamovací návštěvy není adopce možná, co kdybyste se kočičce nezamlouvali? 🙀
  4. Pokud návštěva proběhne v pořádku a Vy se rozhodnete pro adopci, dohodneme se na termínu, kdy si kočičku odvezete domů (ano, není možné si kočičku vzít hned po první návštěvě). Navíc je třeba u Vás doma vše na kočičku připravit, nakoupit ji hračky, mističky, pelíšky (které pak nejspíš bude okázale ignorovat), zachůdek… Jednoduše vše po čem by její veličenstvo kočka mohla prahnout.
  5. Pak už si pro kočičku přijedete (s vlastní přepravkou, kterou jste již v předchozím kroku pořídili), odvezete si jí domů a ona si Vás během pár dní ochočí a omotá kolem packy.
  6. Během prvních deseti dní nám dáte vědět, jak se Vám spolu daří. Pokud bude vše v pořádku budeme se každý rok těšit na novinky o tom, jak se kočička má a u nás v útulku nezůstane jedno oko suché nad našimi svěřenci, kteří krásně spinkají přes celou postel svých majitelů či s nevinným výrazem visí za drápky na nových závěsech.

A pokud by se stalo, že byste kočičku z nějakého důvodu už nemohli mít, nebo by nastal jiný problém, který byste nedokázali vyřešit sami, ozvěte se nám. Pro nás to adopcí nekončí.