Jsme soukromý kočičí útulek se sídlem v Brně. Fungujeme již od roku 2009. Náš spolek Opuštěné kočičí tlapky má za cíl pomáhat opuštěným kočičkám, které se ocitnou v nouzi. Nejčastěji se k nám do péče dostávají koťata od zatoulaných nekastrovaných koček, vyhozené kočky, nechtěné kočky, kočky po zemřelých majitelích, kočky od lidí, kteří svoje kočky nekastrují, přemnožené kočky, zraněné kočky a kočky v ohrožení života.

Snažíme se poskytnou potřebnou lásku kočkám, které často trpí zimou, hladem, jsou nemocné, a hlavně nemají nikoho, kdo by jim dal domov. Těmto kočkám se snažíme ze všech sil pomoct v hledání jejich štěstí. Aby nemusely pouze přežívat, ale mohly začít spokojeně žít.

Mezi naši hlavní činnost patří:

  • Příjem a odchyt opuštěných koček
  • Zajištění veterinární péče – očkování, odčervení, kastrace, léčba
  • Krmení a socializace koček
  • Hledání nových domovů (jakmile to zdravotní stav kočky dovolí)
  • Kastrace plachých toulavých koček

 

Naše působiště je hlavně Brno, ale snažíme se pomáhat všude, kde je třeba. Dlouhodobě spolupracujeme také s kočičí kavárnou Pelíšek.

Kočka, které pomůžete v nouzi, dokáže být nadosmrti věčná, a přitom si zachová svou nádhernou kočičí důstojnost a mystičnost. Kočka není pes, ale milovat dokáže stejně oddaně.

Nové domovy pro naše kočky dopředu pečlivě prověřujeme viz Podmíky adopce.

 

Historie našeho útulku

Náš spolek založila v květnu roku 2009 Anežka Štelclová. Byli jsme malá skupinka lidí, kterou k sobě svedla náhoda, láska ke kočkám a touha pomáhat. Několik let jsme fungovali převážně po dočasných péčích. To znamená, že veškeré kočky měli naši dobrovolníci ve svých vlastních domovech.

Po dlouhém hledání se nám konečně podařilo v roce 2020 najít stabilní prostory pro náš spolek. Nalezením nových prostor se nám podařilo udělat významný krok k tomu, aby se náš spolek posunul kupředu a my se tak mohli postarat o mnohem více koček.