Náš příběh

Problémy dnešní doby a společnosti se dají shrnout do jednoho jediného slova, je jím LHOSTEJNOST! Lidé propadli té pohodlné myšlence, že když do ničeho nezasahují, nic nezkazí a tím pádem nejsou za nic zodpovědní. Bohužel je to ten největší omyl! Všichni přece žijeme na jedné planetě a už proto jsme za ni zodpovědní, ne pouze za sebe! Na těchto stánkách se ale nechceme zabývat celosvětovými problémy, ale jen jedním, v porovnání se světem malinkým, ale někdy obrovsky bolestným. Zvláště pokud patříte mezi milovníky koček.

Na světě žije spousta spokojených kočiček, které jsou opečovávané jako princezny, bohužel smutnou pravdou je, že mnohonásobně víc kočiček každodenně tře bídu s nouzí, trpí zimou, hladem, jsou nemocné, a hlavně nemají nikoho, kdo by jim dal domov a tolik potřebnou lásku. Těmto kočkám se snažíme ze všech sil pomoct v hledání jejich štěstí. Aby nemusely přežívat, ale mohly spokojeně žít.

Na našich stánkách najdete rady, příběhy, prosby o pomoc. Stránky jsou pro všechny, kdo se rozhodli už nebýt lhostejní a pomoct tvorům, kteří vedle nich každodenně žijí. Můžete zde načerpat potřebné informace, které vám chybí, napsat si o radu, o pomoc nebo se s námi podělit o své radosti či smutky z kočičího světa. Proto vás prosíme: NEBUĎTE LHOSTEJNÍ! Nečekejte s pomocí, až Vás někdo poprosí, kočky nemají dar řeči. Pomozte jim a zahrnou vás vřelou láskou. Pak už se budete jen smát pořekadlům, že jsou kočky falešné. Nejsou! Kočka, které pomůžete v nouzi, dokáže být nadosmrti věčná, a přitom si zachová svou nádhernou kočičí důstojnost a mystičnost. Kočka není pes, ale milovat dokáže stejně oddaně. Odhoďte předsudky a zkuste to! Aspoň jednou. Uvidíte, že už nepřestanete.

Pomáhají kočičkám – reportáž
Posted by Opuštěné kočičí tlapky on Saturday, November 19, 2016

Náš spolek Opuštěné kočičí tlapky má za cíl pomáhat opuštěným kočičkám a všem zvířátkům, která se ocitnou v nouzi. Kočky tvoří nejpočetnější a nejproblematičtější skupinu mezi opuštěnými zvířaty, proto se nejvíc zaměřujeme na ně. Naše působiště je hlavně Brno, ale snažíme se pomáhat všude, kde je třeba. Snažíme se všem zvířátkům financovat stravu a veterinární péči – očkování, odčervení, kastraci, popřípadě léčbu nemocí. Péče o zvířata je sponzorovaná z našich soukromých finančních zdrojů, popřípadě sponzorskými dary.

Největší dar, který opuštěným kočičkám můžete dát, ale nejsou peníze – je to nový domov plný lásky. Snažíme se spolupracovat i s jinými spolky, které mají stejné nebo podobné cíle. Našim hlavním cílem je zamezit utrpení zvířat. Chceme, aby zvířata mohla opravdu žít a být šťastná, a nejen přežívat v utrpení a nemoci.

Náš spolek vznikl v květnu roku 2009. Byli jsme malá skupinka lidí, kterou k sobě svedla náhoda, láska ke kočkám a touha pomáhat, proto od nás můžete čekat pomoc pokaždé, kdy to bude v našich silách. Naši činnost považujeme za důležitou a potřebnou, proto jí obětujeme svůj čas i finanční prostředky. A to vše s radostí. Naše aktivity jsou určeny jak zvířatům, tak lidem. Když najdete kočičku či jiné zvířátko v nouzi a nebudete si vědět rady, kontaktujte nás. Poskytneme vám maximální možnou podporu, informace, pomoc.

Každý život je cenný, i život zvířete. Lidi a zvířata k sobě zkrátka patří. Člověk je sice často zvířeti tím největším nepřítelem, ale zároveň může být i obětavým zachráncem. To, že existují i zlí lidé, každý ví. Ale i tito lidé mohou pomoci tím, že zvířata budou přinejmenším tolerovat a nebudou je zabíjet či mučit. Každý z nás má možnost alespoň trochu pomoci. Každá pomoc či podpora má pro nás neuvěřitelnou hodnotu. Jsme vděční za každou drobnou špetku naděje. Děkujeme!