Dobrovolnictví

Dobrovolníkem se může stát každý, kdo má chuť pomáhat. Ať už ve prospěch jiných lidí, zvířat, životního prostředí atd. Ale dost bylo definic. Pokud máte rádi zvířata a není vám lhostejné jejich utrpení, pojďte se podívat, jak to chodí u nás.

Jak se můžete zapojit

Bez dostatku volného času a chuti pomoct to samozřejmě nejde. Ale věříme, že všichni, kteří se k nám rozhodnou připojit, najdou své uplatnění.

Dočasná péče

Dočasná péče znamená, že si vezmete kočku/kočky dočasně k sobě domů. Většinou se jedná o dobu asi dvou měsíců, kdy kočka projde karanténou, dostává vakcinaci, odčervení a kastruje se. Tato doba může být i kratší, pokud si kočku někdo vybere do adopce. Může být ale i delší v případě, že by o kočičku nebyl dlouho zájem. To se řeší častějším inzerováním zvířátka

Vybavení jako je wc, misky, pelíšek, hračky, škrabadlo a jiné můžeme zapůjčit, všeho máme dostatek.

Granule, kapsičky a písek zajišťujeme my jako útulek. Můžete si ale kupovat i sami. Záleží na každém jaké má možnosti, někteří dočaskáři si kupují sami aby pomohli snížit náklady útulku.

Máme tři veteriny, kam chodíme s našimi svěřenci.

Na obou veterinách máme otevřené účty a veškeré ošetření platíme my.

Pokud máte možnost odvézt kočičky na veterinu sami tak to opravdu uvítáme. Jedná se většinou maximálně o dvě návštěvy (vakcinace, kastrace)J Kdyby tato možnost nebyla, převoz na veterinu zajišťujeme my.

Dočasnou péči můžete dělat jak dlouho chcete. Může to být jednorázová akce, nebo delší spolupráce. Pokud se Vám tato pomoc zalíbí, můžete si vždy po adopci stávající kočky vzít další.

Hlavním úkolem je mazlení, krmení a občas i zvykání plašších koček na lidi.

Z dočasné péče je potřeba posílat fotky koček, abychom je mohli zařadit do výběru a případně k nim napsat nějaký text pokud bychom dávali kočku na příspěvek na fb.

Je nutné vždy kontrolovat zdravotní stav kočky a nikdy nic nezanedbat! K našim veterinám ještě fungují veterinární pohotovosti, pokud by nastala nějaká nouzová situace. Tohle se vždy řeší se zodpovědnou osobou útulku.

 

Jeden starý muž se kdysi vydal na večerní procházku po mořském břehu. Byl odliv a moře vyplavilo bezpočet velikých hvězdic, které zůstaly rozesety po celé pláži. V tom si stařec všiml chlapce, který na břehu sbíral hvězdice z písku a vracel je zpátky do moře.

 

„Proč to děláš?“ zeptal se ho.

„Příliv bude až ráno“ odvětil chlapec. „Hvězdice by uschly“

„Jen se podívej, kolik jich tu je“ mávl starý muž rukou směrem k obzoru. „Ani kdyby si sbíral celou noc, všechny nezachráníš. Myslíš že, že to co děláš má nějaký smysl?“

Chlapec zamyšleně pohlédl na hvězdici, kterou právě držel v ruce. „Myslím, že zrovna pro tuhle to smysl má…“

 

Výroba věcí do aukcí a bazárků

Jste kreativní a manuálně zruční? Pomoci nám může i váš talent. Budeme moc rádi za jakékoli výrobky, které bychom mohli prodat v rámci aukcí a dobročinných bazárků.

Pomoc s úklidem v depozitu

Hledáme šikovné dobrovolníky, kteří se nebojí sebrat mop do ruky, neleknou se kočičího hovínka a chlupy jsou pro něj synonymem lásky. Nemusíš chodit každý den, stačí když nám věnuješ 1 dopoledne v týdnu. Preferujeme dlouhodobý zájem.

Co u nás budeš dělat:

  • Setkáváme se každý den dopoledne v útulku Opuštěné Kočičí Tlapky na adrese Chrlické nám. 65/1 (vchod z ulice Prokešova)
  • Nakrmíme všechny šelmy a vrhneme se na úklid.
  • Zakládáme si na přísných hygienických opatřeních, díky kterým se nám drží udržovat kočičky v bezpečném prostředí.
  • Všechno ti vysvětlíme a vždy bude v útulku někdo, na koho se můžeš kdykoliv obrátit.
  • Po úklidu, který trvá přibližně 3 hodiny zůstane prostor na pokec, kafíčko a samozřejmě na hru a mazlení s kočičkami. Takže bez chlupů na tričku rozhodně neodejdeš.

Pomoc s hledáním nových domovů

Víte o hodné rodině, která si plánuje pořídit kočičku? Předejte jim na nás kontakt. Nový milující domov je ta největší pomoc.

Pokud Vás něco z těchto možností zaujalo nechte nám vzkaz.

Nechte nám vzkaz