Co dělat, když najdu opuštěnou kočku

1. Našel/našla jsem opuštěnou kočku. Co mám dělat?

Vaším prvním úkolem je zjistit, jestli vůbec kočka vaši pomoc potřebuje. Ne všechny smutně se tvářící kočky, které potkáte venku, jsou bez domova. Možná je čičina jenom na lovu a večer má v plánu vrátit se
do tepla ke svým majitelům. To je vcelku běžná situace na venkově, ve městech už méně. Pokud je ale kočička zjevně nějakou dobu zanedbávaná, hladová, pohublá nebo dokonce zraněná, přichází vaše chvíle. Je čas na odchyt.

2. Odchyt opuštěné kočky

Než budete kočičku odchytávat, zavolejte nám a domluvíme se na dalším postupu a hlavně na datumu přijetí (máme omezené kapacity a nemůžeme jen tak přijímat kočky, vždy je potřeba se domluvit. Není podmínkou, že v depozitu vždy někoho zastihnete, máme spoustu jiných úkolů jako zaměstnání, odchyty, návštěva veteriny a jiné).

Pokud je kočička dostatečně zvyklá na člověka a přiběhne na zavolání, máte vyhráno. Připravte si přepravku a kočku do ní umístěte.

Pro odchyt kočky, která má ze člověka strach, je potřeba odchytová klec. Pokud je potřeba kočku odchytit, ozvěte se nám. Odchytovou klec vám zapůjčíme nebo odchyt u komplikovaných případů zajistíme.

3. Umístění v depozitu

Před umístěním kočky je nutná telefonická domluva, na základě které, se domluvíme, jaký bude další postup.

Další důležité informace, které vám mohou být nápomocné při nálezu:

  • Pokud najdete koťata, podívejte se, zda se někde poblíž nenachází jejich matka. Koťata se toho od
    matky musí hodně naučit – přechod na pevnou stravu, používání záchodu, socializace.
  • Větší koťata přijímáme ideálně po prvním naočkováním. Ale samozřejmě záleží na domluvě. Přijetí koťat bez naočkování je riskantní pro ostatní kočky v depozitu.
  • U přijetí nás bude zajímat lokalita, kde jste zvíře našli, datum jeho nalezení, pohlaví, přibližné stáří a případný handicap kočky.